Finał projektu „Czas na ekonomię”

18.12 br.w ŚMCEBI odbył się finał projektu „Czas na ekonomię!” realizowanego wraz z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Zaproszono na niego najlepszych uczniów z wszystkich zaangażowanych w przedsięwzięcie szkół: I LO im. M. Kopernika w Będzinie, I LO im. J. Słowackiego w Chorzowie, IV LO im. Gen. S. Maczka w Katowicach, Zespołu Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich, I LO im. B. Chrobrego w Pszczynie, I LO im. L. Kruczkowskiego w Tychach. Uczniowie rywalizowali ze sobą, uczestnicząc w grach symulacyjnych przygotowanych przez kierownika merytorycznego i pomysłodawcę projektu – prof. dra hab. Marka Szopę. Wszyscy otrzymali również atrakcyjne nagrody rzeczowe. Uczniowie obejrzeli też kilka laboratoriów zlokalizowanych w ŚMCEBI.